napsal Dr. Sherif Kandil

Původní článek v angličtině: Clear Aligners phases treatments


Stavební inženýři by nejspíš souhlasili, že stavba domu najednou, tedy v jednom bloku, by byla lepší, než jeho budování ve fázích, které se mohou hodně měnit, jakkoli tomu tak stále není.

Má odpověď tedy je ANO.

Vždy bylo otázkou, jestli je posílání rovnátek ve fázích pro celou léčbu výhodné, nebo zda by výrobce odesláním všech rovnátek v jedné sadě neušetřil čas a úsilí. Během našich letitých pokusů a experimentů jsme dospěli k závěru, že čím víc posíláme rovnátka ve fázích, tím lepších výsledků dosahujeme.

Z mnoha logistických důvodů však nelze vždy posílat mnoho fází, proto jsme se rozhodli pro usnadnění všem, a rovnátka posíláme ve fázích po téměř 6 měsících.

Výhody systému fázování

Méně chyb

Během plánování léčby nebo kroků ošetření v softwaru vždy dochází k mírnému nárůstu chyb, které nemají souvislost s přesným biologickým pohybem nebo odezvou zubů konkrétního pacienta. Kdykoli se počet kroků zvýší, dojde ke kumulaci množství chyb.

Méně průběžných korekcí a méně zdokonalování

Tohle je racionální závěr čísla jedna. Kdykoli zvýšíme počet kroků v rámci léčebného plánu, tím více průběžných oprav a vylepšování k léčbě potřebujeme.

Méně nežádoucích pohybů zubů

U mnoha případů léčených průhlednými rovnátky, které dostaly úplnou sadu alignerů, bylo zaznamenáno, že kvůli nepatrným chybám při plánování někdy zuby reagují inverzně, tedy se pohybují v naprosto neplánovaném směru, například se vtlačují nebo protlačují. Nezbytné opravy v průběhu léčby jsou pak přece jen obtížné.

Závěr

Ve většině případů posíláme rovnátka v šestiměsíční fázi, po které byste měli udělat nové silikonové otisky nebo intraorální skeny, a to i v případě, že rovnátka na zuby dokonale sednou.

neviditelná rovnátka K Clear