K Line Europe získává

5,3 miliónů eur


Rozlučte se s plastovým odpadem a časově náročnými návštěvami zubní ordinace kvůli úpravě rovnátek, protože K Line Europe přináší tuto praxi na domácí půdu.

Společnost K Line Europe se sídlem v Düsseldorfu získala 5,3 milionu eur v rámci financování Serie A, které vedl severský seed-fond Maki.vc. Očekává se, že nový kapitál pomůže společnosti pokračovat v expanzi po celé Evropě a také vstoupit na asijský, blízkovýchodní a severoamerický trh.

TL;DR - Firma využívá internet věcí a nabízí spotřebitelům systém vzdáleného monitorování ortodoncie. Pomocí kapesního monitorovacího zařízení spárovaného s chytrým telefonem uživatele mohou pacienti kontrolovat proces rovnání zubů a provádět vlastní úpravy rovnátek bez nákladné a časově náročné návštěvy zubní ordinace.

V roce 2020, kdy se svět zastavil a jen pomyšlení na to, že se přiblížíme na dva metry k jinému člověku, nás všechny zavřelo doma spolu s kariérou některých z nás, se společnost K Line Europe rozhodla podat potřebnou pomocnou ruku těm, kteří byli nejvíce poškozeni, v tomto případě zubařům, jejichž praxe je závislá na osobní činnosti.

Tento zdravotnický startup tak zahájil novou obchodní praxi, která zákazníkům poskytuje průhledná rovnátka OEM Private Label, a umožňuje jim tak na oplátku poskytovat svým klientům značková rovnátka. Zatím nic zvláštního, že?

Tady přichází to nejzajímavější: zatímco většina rovnátek vyžaduje neustálé sledování a seřizování zubním lékařem a v jeho ordinaci, nabídka společnosti K Line Europe zkracuje dobu v čekárně na nulu.

Společnost K Line Europe si nechala v roce 2019 patentovat a letos schválil Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) takzvaný "booster" (bez spojitosti s vakcínou), malé zařízení, které si pacient může vzít domů, naplní vodou, která se pomocí aplikace ClearX zahřeje na předem stanovenou teplotu. Po vložení aligneru trvá přibližně 5 minut, než se "boostuje" - tzn. dostává nový tvar, který odpovídá následujícímu aligneru v léčebné sérii.

Každé boostování ušetří jeden plastový aligner a každý aligner má tvarovou paměť pro 3 různé tvary, což společnosti umožňuje snížit spotřebu plastů v průměru o 60 %.

"Trh s průhlednými rovnátky v posledních několika letech prudce roste. Trh však podkopávala slabá infrastruktura služeb," vysvětlil generální ředitel společnosti K Line Europe Dr. Sherif Kandil. "To bylo velmi patrné na evropském trhu, kde poskytovatelé clear alignerů upřednostňovali výrobce alignerů ze zámoří. Společnost K Line Europe tuto rovnici změnila díky investicím do inovativních materiálů, automatizace a robotiky."

Zakládající partner společnosti Maki.vc Ilkka Kivimäki k rozhodnutí poskytnout finanční prostředky ve výši 5,3 milionu eur dále upřesnil: "Společnost K Line Europe vytvořila skvělý produkt, který již přilákal zájem největších jmen v oblasti zubního lékařství - a protože medicínská technika je jedním z oborů, který zoufale potřebuje nový technologický pokrok, jsme rádi, že můžeme společnost K Line podpořit v jejím úsilí stát se největším privátním poskytovatelem clear alignerů na světě."