PETG vs Zendura FLX

původní článek v angličtině https://www.klineprivatelabel.com/post/petg-vs-zendura

Léčba alignery je nejnovějším průlomem v ortodoncii, který si získal celosvětovou popularitu. Netřeba dodávat, že jsou nejen estetické, ale také pohodlné, komfortní a pro pacienty bezproblémové ve srovnání s běžnými rovnátky a dráty. Pacienti dávají průhledným rovnátkům přednost před konvenční ortodontickou léčbou kdykoli, a to i přes jejich nevýhody. Materiál, ze kterého jsou alignery vyrobeny, hraje zásadní roli při určování výsledku léčby. Každý den se vyvíjejí nové materiály a ty předchozí se zdokonalují, aby se zvýšila kvalita poskytované léčby. Tyto novější materiály jsou vytvářeny tak, aby vyvrátily nevýhody léčby s alignery a poskytly předvídatelnější výsledek.

Každý materiál používaný pro alignery musí mít určité vlastnosti, aby poskytoval nejlepší výsledky a pozitivní zkušenosti. Musí být dostatečně čirý, musí zůstat průhledný během léčby a musí být pro pacienta pohodlný při nošení a snímání. A co je nejdůležitější, ideální termoplastický materiál by měl poskytovat pevnou, ale jemnou, trvalou ortodontickou sílu pro správný pohyb zubů kontinuálně a kvantifikovaně.

Z různých materiálů jsou nejnovější a nejoblíbenější PET-G a Zendura-FLX. My v K-line Europe nabízíme průhledná rovnátka z těchto materiálů PET-G a Zendura-FLX.

Pojďme se o těchto materiálech dozvědět více.

PET-G je průhledný termoplast, o kterém je známo, že má největší odolnost proti oděru mezi většinou komerčně dostupných materiálů. Je prakticky nerozbitný díky vlastnostem vysoké pružnosti a tvarové stálosti. Je vysoce biokompatibilní, a proto při kontaktu s dásněmi a zuby nedochází k žádnému podráždění nebo reakcím. Tento materiál není hygroskopicky reaktivní, což znamená, že u PET-G není nutné žádné předsušení. Je známo, že není cytotoxický. Materiál PET-G je vhodný nejen pro výrobu ortodontických rovnátek, ale také pro protetické dlahy, dlahy Miniplast, dlahy CMD, retainery Essix, retenční dlahy atd.

Zendura-FLX je prvotřídní materiál používaný pro výrobu vyrovnávacích dlah díky svým jedinečným vlastnostem, kterými vyniká mezi ostatními. Bylo zjištěno, že Zendura-FLX je formulována ve dvouplášťové struktuře se třemi vrstvami:

Vnější plášť zajišťuje odolnost proti oděru a působí jako pevná bariéra proti skřípání nebo skřípání zubů.

Vnitřní skořápka je houževnatá a pevně svírá zuby, aby na ně působila pevnou a trvalou silou a pohybovala jimi přesně řízeným způsobem.

Mezi vnější a vnitřní skořepinou leží centrální elastomerová vrstva, která zajišťuje pružnost celé konstrukce.

Středová vrstva zabraňuje tomu, aby se vyrovnávací aparáty časem deformovaly (což je při dlouhodobém používání v důsledku opakovaného nasazování a vyjímání běžná nevýhoda většiny průhledných vyrovnávacích aparátů). Tato jedinečná centrální vrstva umožňuje, aby zarovnávače při prvním nasazení vytvářely MENŠÍ sílu, ale pružná regenerace zajišťuje VĚTŠÍ sílu při pohybu zubů po dobu, která není možná u standardních termoplastických materiálů, čímž vzniká vysoce výkonný zarovnávací materiál, který se projevuje jako pozitivní výsledky léčby a spokojenější pacienti.

Ať už si tedy pro své pacienty vyberete jakýkoli materiál, rádi vyhovíme vašim potřebám léčby, protože my v K-line nechceme vidět nic víc než naše pacienty se širokým a zářivým úsměvem!!!