Proces léčby

Jak zahájím léčbu s K Clear?

Zaregistrujte zdarma na našem portálu.

Na e-mail dostanete potvrzení o aktivaci účtu. Přihlaste se svým jménem a heslem.

Požadované dokumenty: Účet na portálu. Otisky nebo skeny a objednávka do laboratoře. Klinické fotografie. Rentgen

Předložení případu

Vyplňte informace o pacientovi a nahrajte klinické fotografie a rentgenové snímky.

Nemáte-li intraorální skener a nenahráváte skeny ve formátu STL, odešlete nám silikonové otisky s objednávkou do laboratoře poštou *.

Uvítáme jakékoli doplňující informace důležité pro léčbu pacienta.

Ve složitějších případech vyžadujících mezioborovou spolupráci je vhodné vystavit lékařskou zprávu, ze které se potřebujeme dovědět Vaší představu o dalším ošetření a restauraci chrupu, časový harmonogram, a případnou prognózu poškozených zubů (paro, endo, trauma, apod.). Komplexní případy či nejasnosti budeme řešit na portálu.

Názvy souborů, fotografii a snímků nesmí obsahovat diakritická znaménka. Povolené jsou formáty JPG, JPEG, PNG, TIFF, STL.

V případě potíží využijte náš WhatsApp zákaznický servis na čísle +49 178 3294330.

Prosíme o pochopení, že neúplné podklady nemůžeme zpracovat, a takové případy budou dočasně pozastaveny.

Bezplatné počáteční posouzení

Požadujete-li pouze počáteční posouzení a odhad délky léčby, předložte na portálu případ, nahrajte klinické fotografie a rentgenové snímky, máte-li k dispozici pak i STL soubor s otisky.

V komentáři uveďte, že má být provedeno pouze počáteční posouzení (free initial assessment).

Nahrajte požadované informace: • údaje o pacientovi • klinické fotografie • rentgeny • STL soubor (volitelné)
Silikonové otisky pro výrobu alignerů K Clear. Dáseň je zachycena nejméně 4 mm. Struktura zubů je zřetelně zaznamenána. Materiál otisku pokrývá všechny moláry.
Intraorální fotografie Boční pohled zleva Boční pohled zprava Čelní okluze Okluzní pohled na horní čelist Okluzní pohled na dolní čelist

Extraorální a intraorální snímky lze pořídit i mobilním telefonem s vysokým rozlišením fotoaparátu.

K zachycení okluzálního pohledu si můžete pomoci zrcátkem.

Extraorální fotografie Pohled zepředu bez úsměvu Pohled zepředu s úsměvem Pohled z boku Pohled z profilu
Rentgen Nezbytné: Vždy prosím nahrajte orthopantomogram (OPG) Volitelné: Na vyžádání může být požadován teleradiografický obraz (FRS).

Příjem plánu léčby

Během 3-5 dnů od přijetí nezbytných podkladů do vaší složky na portálu nahrajeme první plán léčby a 3D simulaci výsledků, kterou můžete svému pacientovi sdílet e-mailem. Simulace ukazuje potřebné pohyby zubů, zahrnuje přehled o délce léčby s počtem a frekvencí fází, a předpoklad potřeby nových otisků mezi fázemi. Naše výroba je nastavena na optimální intervaly kontrol během léčby.

Jakmile od vás obdržíme všechny nezbytné informace, během tří až pěti pracovních dnů dostanete e-mailem předpoklad léčby. Na portálu najdete léčebný plán včetně 3D simulace.


V 3D simulaci můžete již nyní svým pacientům zobrazit konečný výsledek. Doporučujeme, abyste plán léčby s pacienty prodiskutovali osobně:

  • Získáte jejich pohled na simulované výsledky a lépe porozumíte jejich potřebám.
  • Zjistíte, jak jsou spokojeni s umístěním a vzhledem attachmentů.
  • Dáte pacientům představu o počtu alignerů a délce léčby.
K Clear 3D simulace

Potvrzení plánu léčby

V případě potřeby či nejasností požádáte o změnu nebo úpravy.

Můžete se rozhodnout i pro riziko nesprávné léčby. Na vaší žádost můžeme snížit počet fází až na jedinou. U složitějších případů je riziko vždy.

Následně plán léčby na portálu potvrdíte.


K potvrzení a poznámkám k případu použijte comment box na portálu.

Na e-mail od KLine Europe - Notifications <info@klineportal.com>, kterým vás informujeme o nové zprávě na portálu, prosím neodpovídejte.

Potřebujete-li poradit využijte náš WhatsApp zákaznický servis na čísle +49 178 32 94 33 0.


Příjem alignerů

Po potvrzení plánu léčby vyrobíme fóliové aparáty pro vašeho pacienta.

Běžná doba výroby je 12 pracovních dnů. S připočtením doby přepravy obdržíte sadu alignerů pro první fázi nejpozději do 3 týdnů od vašeho potvrzení.

Jestliže jsou zapotřebí, IPR stripy a šablona pro attachmenty jsou součástí dodávky. Potřebný materiál je uveden v laboratorní zprávě.

K Clear dodávka alignerů
Ukázkové video příjmu K Clear od našeho zákazníka z Filipín

Léčba

Pacientovi předáte sadu alignerů. Jejich množství závisí na způsobu a délce léčby.

Je-li zapotřebí, provedete pacientovi IPR a nalepíte attachmenty. Potřebný materiál je uveden v laboratorní zprávě.

Při pravidelných kontrolách sledujete průběh léčby.

Telefonická podpora, úpravy (refinementy) a snímatelné fóliové retainery jsou zahrnuty v ceně léčby.

Každá léčba je ukončena vložením retaineru. Je na vašem uvážení zda se s pacientem rozhodnete pro snímatelné retenční fólie nebo fixní retainery. Zakoupit můžete i zázkový permanentní polymerní retainer.

V případě potřeby náhradních alignerů při poškození či ztrátě budou náklady na výrobu účtovány dodatečně.

Otisky mezi fázemi

Jsou-li zapotřebí, otisky mezi fázemi snímáte pacientovi týden před výměnou za poslední alignery v sadě. Skeny ve formátu STL nahrajete na portál nebo nám silikonové otisky spolu s objednávkou do laboratoře pošlete přepravní službou *. Poslední alignery nosí pacient dva týdny, během kterých vám dodáme novou sadu pro následující fázi léčby vyrobenou na základě posledních otisků. Abychom zabránili relapsu je nutné, aby pacient nosil poslední alignery až do obdržení nové sady. Nebudou-li pro další fázi léčby zapotřebí attachmenty nebo IPR, můžeme šetřit čas váš i vašeho pacienta odesláním nové sady přímo na jeho adresu, pokud si to v komentáři na portálu vyžádáte, a adresu uvedete do informací o pacientovi.

Samozřejmě jsme vám kdykoli k dispozici.

+491783294330

Jak začnu s K Clear lekari.pdf
K Clear proces léčby
* Přepravní služby z ČR do NěmeckaZásilkovna s hustou sítí podacích míst a cenou zásilky do 1 kg za 139,15 Kč vč. DPH (vyžaduje registraci).Česká pošta Doporučená zásilka do zahraničí 250 g za 169,00 Kč, 500 g za 212,00 Kč, 1 kg 313,00 Kč, nebo Standardní balík ekonomický do 1 kg za 662,00 Kč vč. DPH.Zaslat.cz s cenou zásilky do 1 kg od 309 Kč vč. DPH. Většina služeb Zaslat.cz nepotřebuje vytisknout přepravní štítek, který si přiveze a nalepí kurýr vyzvedávající zásilku na vaší adrese.