Proces léčby

Zaregistrujte zdarma na našem portálu.

Na e-mail dostanete potvrzení o aktivaci účtu. Přihlaste se svým jménem a heslem.

Jak začnu s K Clear lekari.pdf
K Clear proces léčby

Předložení případu

Na portálu vyplňte informace o pacientovi a nahrajte klinické fotografie a rentgenové snímky.

Nemáte-li intraorální skener a nenahráváte skeny ve formátu STL, odešlete nám silikonové otisky s objednávkou do laboratoře poštou *.

Požadované dokumenty: Účet na portálu. Otisky nebo skeny a objednávka do laboratoře. Klinické fotografie. Rentgen

Uvítáme jakékoli doplňující informace důležité pro léčbu pacienta.

Ve složitějších případech vyžadujících mezioborovou spolupráci je vhodné vystavit lékařskou zprávu, ze které se potřebujeme dovědět Vaší představu o dalším ošetření a restauraci chrupu, časový harmonogram, a případnou prognózu poškozených zubů (paro, endo, trauma, apod.). Komplexní případy či nejasnosti budeme řešit na portálu.

Zkontrolujte prosím, že názvy souborů, fotografii a snímků neobsahují diakritická znaménka, jinak se na portál nenahrají.

Povolené jsou formáty JPG, JPEG, PNG, TIFF, STL.

V případě potíží využijte náš bezplatný zákaznický servis na WhatsApp čísle +49 178 3294330.

Prosíme o pochopení, že neúplné podklady nemůžeme zpracovat, takové případy budou dočasně pozastaveny.

Bezplatné počáteční posouzení

Požadujete-li pouze počáteční posouzení a odhad délky léčby, předložte na portálu případ, nahrajte klinické fotografie a rentgenové snímky, máte-li k dispozici pak i STL soubor s otisky.

Do komentáře uveďte, že má být provedeno pouze počáteční posouzení free initial assessment.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image


V 3D simulaci můžete již nyní svým pacientům zobrazit konečný výsledek. Doporučujeme, abyste plán léčby s pacienty prodiskutovali osobně:

 • Získáte jejich pohled na simulované výsledky a lépe porozumíte jejich potřebám.
 • Zjistíte, jak jsou spokojeni s umístěním a vzhledem attachmentů.
 • Dáte pacientům představu o počtu alignerů a délce léčby.
K Clear 3D simulace

Potvrzení plánu léčby

V případě potřeby či nejasností požádejte v komentáři na portálu o změnu nebo úpravy.

Můžete se rozhodnout i pro riziko nesprávné léčby. Na vaší žádost můžeme snížit počet fází až na jedinou. U složitějších případů je riziko vždy.

Následně plán léčby potvrdíte.

K potvrzení a poznámkám k případu použijte Comment box na portálu.

Na e-mail od KLine Europe - Notifications <info@klineportal.com>, kterým vás informujeme o nové zprávě na portálu, prosím neodpovídejte.

Potřebujete-li poradit využijte náš WhatsApp zákaznický servis na čísle +49 178 32 94 33 0.


Příjem alignerů

Po potvrzení plánu léčby vyrobíme fóliové aparáty pro vašeho pacienta.

Běžná doba výroby je 12 pracovních dnů. S připočtením doby přepravy obdržíte sadu alignerů pro první fázi nejpozději do 3 týdnů od vašeho potvrzení.

Jestliže jsou zapotřebí, IPR stripy a šablona pro attachmenty jsou součástí dodávky. Potřebný materiál je uveden v laboratorní zprávě.

K Clear dodávka alignerů
Ukázkové video příjmu K Clear od našeho zákazníka z Filipín

Léčba

Pacientovi předáte sadu alignerů. Jejich množství závisí na způsobu a délce léčby.

V případě potřeby provedete IPR a nalepíte attachmenty. Potřebný materiál je uveden v laboratorní zprávě.

Při pravidelných kontrolách sledujete průběh léčby.

Telefonická podpora, úpravy (refinementy) a snímatelné fóliové retainery jsou zahrnuty v ceně léčby.

Každá léčba je ukončena vložením retaineru. Je na vašem uvážení zda se s pacientem rozhodnete pro snímatelné retenční fólie nebo fixní retainery. Zakoupit můžete i zakázkový permanentní polymerní retainer.

V případě poškození či ztráty budou náklady na výrobu náhradních alignerů účtovány dodatečně.

Otisky mezi fázemi

 • Otisky mezi fázemi pacientovi snímáte obvykle v prvním týdnu po nasazení předposledních alignerů v sadě. Skeny ve formátu STL nahrajete na portál, nebo nám silikonové otisky s objednávkou do laboratoře pošlete přepravní službou *.
 • Běžná doba pro výrobu nové sady je 12 pracovních dnů, tzn. že s připočtením doby přepravy obdržíte zásilku cca 3 týdny od doručení otisků. V mimořádné situaci nás můžete v komentáři na portálu požádat o prioritní výrobu.
 • Aby nedošlo k relapsu je nutné, aby poslední alignery pacient nosil až do obdržení nové sady.
 • Dojde-li k situaci, že nebudete moci sejmout pacientovi nové otisky v plánovaném termínu (např. dočasný pobyt v zahraničí), přizpůsobte prosím dobu snímání otisků tak, aby byl dodržen harmonogram střídání alignerů po 14 dnech, např. je sejmete o týden dříve.
 • Při nošení delším než 14 dnů bývají alignery opotřebované, po třech týdnech již hrozí jejich poškození.
 • Je-li váš pacient v zahraničí, a v místě jeho dočasného pobytu máme spolupracujícího lékaře, můžeme tohoto lékaře o sejmutí otisků požádat.
 • V nejzazším případě, není-li sejmutí otisků z jakéhokoli důvodu možné, potřebujeme pro výrobu nových alignerů alespoň intraorální fotografie (mohou být pořízeny i mobilním telefonem), které nám nahrajete na portál nebo s číslem případu pošlete na servisní číslo WhatsApp +491783294330.
 • Nejsou-li pro další fázi zapotřebí attachmenty nebo IPR, můžete v komentáři na portálu požádat o zaslání alignerů na adresu pacienta, kterou uvedete do informací o pacientovi. Ušetříte tak čas svůj i pacientův. Toto řešení je vhodné i tehdy je-li váš pacient v zahraničí. V takovém případě uvedete dočasnou adresu vašeho pacienta v žádosti v Comment boxu. Na požádání vám pošleme kód ke sledování zásilky.
* Přepravní služby z ČR do NěmeckaZásilkovna s hustou sítí podacích míst a cenou zásilky do 1 kg za 139,15 Kč vč. DPH (vyžaduje registraci).Česká pošta Doporučená zásilka do zahraničí 250 g za 169,00 Kč, 500 g za 212,00 Kč, 1 kg 313,00 Kč, nebo Standardní balík ekonomický do 1 kg za 662,00 Kč vč. DPH.Zaslat.cz s cenou zásilky do 1 kg od 309 Kč vč. DPH. Většina služeb Zaslat.cz nepotřebuje vytisknout přepravní štítek, který si přiveze a nalepí kurýr vyzvedávající zásilku na vaší adrese.

Samozřejmě jsme vám kdykoli k dispozici.

+491783294330